Strona główna > Aktualności > Główne

2018-12-06

W tym roku także przybył do nas Święty Mikołaj. Obdarował prezentami wszystkie dzieci, młodzież, ministrantów, zespół wokalny i wszystkich pozostałych dla których miał przygotowane podarki.

2018-11-30

W uroczystość Chrystusa Króla w naszej parafii gościmy po raz  kolejny ks. dr hab. Franciszka Jabłońskiego z Gniezna, który przygotowuje nas do rekolekcji dla małżeństw, zaplanowanych na marzec 2019.

2018-11-22

Naszemu szanownemu Panu Organiście oraz Członkom Chóru Parafialnego i Zespołowi Wokalno - Instrumenralnego z okazji przypadającego wspomnienia - Św. Cecylii, Patronki Muzyki Kościelnej, składamy podziękowania i najlepsze życzenia, aby piękno wykonywanej muzyki zbliżało nas do Boga i ludzi oraz wiele radości, satysfakcji a także takiej zwykłej ludzkiej wdzięczności z pełnionej w naszej parafii posługi.

2018-11-04

W niedzielę gościliśmy w naszej parafii wyjątkowy męski kwartet wokalny Accord z Tarnopola na Ukrainie. Ten kwartet został stworzony przez amatorów śpiewu zespołowego – studentów Narodowego Uniwersytetu Pedagogicznego w Tarnopolu w 1998 roku.

2018-10-21

W dniach od  21 do 27 października 2018 r. obchodzony był Tydzień Misyjny podczas którego ks. Proboszcz Marek Blecharczyk uczestniczył w audycji radiowej pt. "Dzieło misyjne Kościoła" na antenie Radia Fara. Więcej informacji wraz z nagraniem na stronie Radia Fara.

2018-10-13

W sobotę 13 października 2018 roku cztery małżeństwa z Łańcuta i okolic ukończyły pilotaż Equipes Notre-Dame. Zwieńczeniem rocznego przygotowania była sesja przeprowadzona przez Annę i Romana Kobiałków w podziemiach Kościoła Świętego Michała Archanioła w Łańcucie.

2018-09-30

We wrześniu zostało ukończone utwardzenie placu wokół kościoła, oraz zostały zakupione podstawy pod krzyż i figurkę Św. Michała Archanioła.

2018-09-29

W dniach 29-30.9.2018 w naszej parafii odbyły się uroczystości związane z odpustem parafialnym ku czci św. Michała Archanioła, który jest także patronem miasta i powiatu Łańcuckiego. Uroczystościom przewodniczył ks. dr Michał Czelny, który w pierwszym dniu opowiedział nam o obrazie Matki Bożej Nieustającej Pomocy i przesłaniu jakie z niego wynika.

1 ...15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 ...40

Liturgia dnia

Piosenka tygodnia

Telewizja Trwam

Akt poświęcenia się Najświętszemu Sercu Pana Jezusa

Panie Jezu Chryste, Zbawicielu mój najdroższy, oddaję Twemu Sercu samego siebie: moje serce, rozum, wolę i wszystko, co posiadam. Niech Ono będzie dla mnie źródłem wszelkiej pociechy. Z Twojego przebitego Serca pragnę czerpać siłę do wypełnienia moich obowiązków. Niech Twoje Boskie Serce, pełne miłości umacnia moją wiarę, rozpala miłość i pogłębia nadzieję. Niech stanie się dla mnie ratunkiem w każdej chwili mojego życia. Wszystkie moje radości, cierpienia i wysiłki całego życia ofiaruję na większą chwałę Twojego Najświętszego Serca i zbawienia mojej duszy. Boskie Serce Jezusa, bądź moją miłością! Amen.

Normy i wskazania liturgiczne dotyczące muzyki, dekoracji i fotografowania

Parafia p.w. Św. Michała Archanioła w Łańcucie

Górne 1

37-100 Łańcut

Kontakt

Kancelaria tel. kom. 695 859 995

Ks. Proboszcz tel. kom. 725 999 535

e-mail: parafia@lancutmichal.pl