Strona główna > Aktualności > Główne

2022-04-24

Istnieje możliwość włączenia się w akcję Caritas: „Paczka dla Ukrainy”, polegająca na przygotowaniu paczki zawierającej konkretne produkty z trzech kategorii. Specjalnie przygotowane przez Caritas kartony można odebrać u p. Kościelnego.
 

Instrukcja
 

Lista produktów

 

2022-04-17

Chrystus Zmartwychwstał, Prawdziwie Zmartwychwstał, tymi słowami witamy się w niedzielę wielkanocną i przekazujemy sobie nawzajem tą prawdę o naszym Zbawicielu. O godzinie szóstej rano uczestniczyliśmy w procesji rezurekcyjnej, po czym nastąpiła uroczysta Msza Św. podczas której wielkrotnie śpiewaliśmy radosne Alleluja.

2022-04-16

Gdy słońce chyliło się ku zachodowi w naszym kościele o godzinie 19 rozpoczynała się Msza Święta Wigilii Paschalnej poprzedzona poświęceniem ognia i wody. Podczas tej uroszystej Mszy Św. odnowiliśmy swoje przyrzeczenia chrzcielne i zostaliśmy pokropieni wodą święconą. Zamilkły już kołatki, a rozbrzmiały ponownie dzwony i organy chwaląc Boga radosnym Alleluja.

2022-04-16

Wielka Sobota to czas w którym adorujemy Pana Jezusa w grobie, ale także przynosimy pięknie przystojone koszyczki z produktami, aby ich poświęcić. O godzinie 10 w pięknym stylu adorowały Pana Jezusa dzieci z przedszkola Sióstr Służebniczek. Była to modlitwa płynąca z czystych dziecięcych serc, a donośny ich śpiew rozbrzmiewał poza mury kościoła. Na końcu tego spotkania modlitewnego została odmówiona Koronka do Bożego Miłosierdzia. Dziękujemy rodzicom tych dzieci, ich opiekunom i wychowawcom, a także naszym Siostrom za poniesiony trud w przygotowanie tej adoracji.

2022-04-15

Wielki Piątek to dzień w którym bardzo licznie się gromadzimy na Liturgii, aby przeżywać mękę i śmierć Pana Jezusa. To smutny dzień, ale dający nam nadzieję na zmartwychwstanie. "...Za nasze winy Synu jedyny Ojca wiecznego Boga prawego, męki te znosiłeś."

2022-04-15

Piękna dekoracja grobu Pańskiego ma nam przypominać o tym, że Kościół jest prowadzony przez duszpaterzy. Począwszy od Św. Piotra Apostoła, papieży, kardynałów, arcybiskupów i biskupów. Ustawiona łódź symbolizuje Kościół, który nieraz płynie na niespokojnym morzu, ale też opiera się stabilnie na mocnych podporach, których jest dwanaście, nawiązując do pierwszych Apostołów. W tej łodzi oczywiście jest też Jezus, któremu trzeba bezgranicznie ufać, a który daje nam to wszystko, co jest nam niezbędne i potrzebne, aby Kościół trwał i się rozwijał. Są też wiosła którymi my sami musimy nieraz mocno pracować, a byśmy mogli dotrzeć do celu jakim jest nasze zbawienie.

2022-04-14

Wielki Czwartek to dzień ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa. To pierwszy dzień Triduum Paschalnego w którym podczas Mszy świętej milkną dzwony, aż do Wigilii Paschalnej. Podczas tej Mszy Świętej kapłani odnawiają swoją przysięgę, a na zakończenie Eucharystii Najświętszy Sakrament jest przeniesiony do ciemnicy gdzie jest adorowany. W tym dniu otaczamy swoją modlitwą naszych kapłanów dziękując Bogu za nich oraz składamy prośby o nowe powołania.

2022-04-10

Dobiegły już końca nabożeństwa Gorzkich Żali, podczas których usłyszeliśmy bardzo przemawiające do nas słowa o nas samych, a także o życiu Syna Bożego. Kazania te niejednokrotnie przenosiły nas do czasów sprzed dwóch tysięcy lat i bardzo realistycznie, a zarazem ze szczegółami odzwierciedlały życie i śmierć na krzyżu Pana Jezusa. Dziękujemy księdzu Piotrowi za wygłoszone kazania pasyjne.

1 ...2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ...40

Liturgia dnia

Piosenka tygodnia

Telewizja Trwam

Akt poświęcenia się Najświętszemu Sercu Pana Jezusa

Panie Jezu Chryste, Zbawicielu mój najdroższy, oddaję Twemu Sercu samego siebie: moje serce, rozum, wolę i wszystko, co posiadam. Niech Ono będzie dla mnie źródłem wszelkiej pociechy. Z Twojego przebitego Serca pragnę czerpać siłę do wypełnienia moich obowiązków. Niech Twoje Boskie Serce, pełne miłości umacnia moją wiarę, rozpala miłość i pogłębia nadzieję. Niech stanie się dla mnie ratunkiem w każdej chwili mojego życia. Wszystkie moje radości, cierpienia i wysiłki całego życia ofiaruję na większą chwałę Twojego Najświętszego Serca i zbawienia mojej duszy. Boskie Serce Jezusa, bądź moją miłością! Amen.

Normy i wskazania liturgiczne dotyczące muzyki, dekoracji i fotografowania

Parafia p.w. Św. Michała Archanioła w Łańcucie

Górne 1

37-100 Łańcut

Kontakt

Kancelaria tel. kom. 695 859 995

Ks. Proboszcz tel. kom. 725 999 535

e-mail: parafia@lancutmichal.pl