Strona główna > Aktualności > Główne

2021-09-12

W drugą niedzielę września przybył do naszej parafii nasz były wikariusz ks. Marek Kapłon który był z nami przez 5 lat. Po odbyciu przygotowania w Centrum Formacji Misyjnej w Warszawie i rocznym pobycie we Francji, wrócił do naszego kraju, gdzie otrzymał z rąk Arcybiskupa Adama Szala krzyż misyjny.

2021-09-05

Uroczystość posłania odbyła się w Bazylice Grobu Bożego w Przeworsku, rodzinnej parafii księdza Marka Kapłona, której przewodniczył abp Adam Szal. Mszę Świętą koncelebrowało także wielu księży wśród nich ks. Marek Blecharczyk i ks. prał. Tadeusz Gramatyka.

2021-08-15

W uroczystość Wniebowzięcia NMP przybył do naszego kościoła Ojciec Simon pracujący obecnie w Armeni, który razem z ks. Maciejem Gierulą koncelebrował Mszę Św. o godzinie 10.00. Na zakończenie nastąpiło błogosławieństwo przyniesionych pięknie wykonanych bukietów z kwiatów, ziół, kłosów zbóż i owoców.

2021-07-04

W pierwszą niedzielę lipca o godzinie 12.00 uczestniczyliśmy we Mszy Św. z okazji 60 lat kapłaństwa księdza prałata Władysława Kenara. Tę Mszę Św. koncelebrowało trzech księży: Władysław Kenar, Marek Blecharczyk i Jan Nikiel - proboszcz z katedry lwowskiej. Podczas kazania ks. Marek Blecharczyk wspomniał, że ks. Władysław jest u siebie, przytoczył także słowa przysięgi, którą sześciedziesiąt lat temu złożył przed ks. biskupem Franciszkiem Bardą neoprezbiter Władysław Kenar.

2021-06-20

Po raz drugi przybyła do naszej parafii siostra Barbara Pustułka ze zgromadzenia Sióstr od Aniołów, która aktualnie pracuje w Esseng znajdującej się w diecezji Doumé Abong Mbang, we wschodnim Kamerunie.

 

2021-06-03

Tegoroczna procesja w Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa odbyła się po Mszy Św. o godz. 10. Przeszliśmy w niej do czterech ołtarzy umieszczonych w najbliższym otoczeniu naszego kościoła.

2021-05-30

W niedzielę Trójcy Przenajświętszej odwiedzili naszą parafię przedstawiciele Fundacji Orla Straż w składzie: członek Orlej Straży Dariusz Celiński z małżonką Dorotą, wolontariusz dający świadectwo; Andrzej Ochał, weteran Legii Cudzoziemskiej, obecnie żołnierz Wojska Polskiego, wolontariusze; Bartłomiej Piaseczny, Martyna Stefanowicz.

2021-05-23

Po Mszy Św. o godz. 12.00 odbył się w naszym kościele koncert w wykonaniu uczniów i nauczycieli Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Teodora Leszetyckiego w Łańcucie. Więcej informacji o szkole i rekrutacji można uzyskać na stronie https://psmlancut.pl/

Wszystkim wykonawcom serdecznie dziękujemy.

1 ...5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ...40

Liturgia dnia

Piosenka tygodnia

Telewizja Trwam

Akt poświęcenia się Najświętszemu Sercu Pana Jezusa

Panie Jezu Chryste, Zbawicielu mój najdroższy, oddaję Twemu Sercu samego siebie: moje serce, rozum, wolę i wszystko, co posiadam. Niech Ono będzie dla mnie źródłem wszelkiej pociechy. Z Twojego przebitego Serca pragnę czerpać siłę do wypełnienia moich obowiązków. Niech Twoje Boskie Serce, pełne miłości umacnia moją wiarę, rozpala miłość i pogłębia nadzieję. Niech stanie się dla mnie ratunkiem w każdej chwili mojego życia. Wszystkie moje radości, cierpienia i wysiłki całego życia ofiaruję na większą chwałę Twojego Najświętszego Serca i zbawienia mojej duszy. Boskie Serce Jezusa, bądź moją miłością! Amen.

Normy i wskazania liturgiczne dotyczące muzyki, dekoracji i fotografowania

Parafia p.w. Św. Michała Archanioła w Łańcucie

Górne 1

37-100 Łańcut

Kontakt

Kancelaria tel. kom. 695 859 995

Ks. Proboszcz tel. kom. 725 999 535

e-mail: parafia@lancutmichal.pl