Strona główna > Aktualności > Główne > Jubileusz kapłaństwa

Jubileusz kapłaństwa

Jubileusz kapłaństwa
2021-07-04

W pierwszą niedzielę lipca o godzinie 12.00 uczestniczyliśmy we Mszy Św. z okazji 60 lat kapłaństwa księdza prałata Władysława Kenara. Tę Mszę Św. koncelebrowało trzech księży: Władysław Kenar, Marek Blecharczyk i Jan Nikiel - proboszcz z katedry lwowskiej. Podczas kazania ks. Marek Blecharczyk wspomniał, że ks. Władysław jest u siebie, przytoczył także słowa przysięgi, którą sześciedziesiąt lat temu złożył przed ks. biskupem Franciszkiem Bardą neoprezbiter Władysław Kenar.
W kazaniu usłyszeliśmy także o pełnionej posłudze kapłańskiej Jubilata. Pod koniec Mszy Św. ksiądz Władysław otrzymał od przedstawicieli naszej parafii piękny kosz z sześciesięcioma różami, a od księdza proboszcza Marka, który był kiedyś wikariuszem u księdza Kenara, figurkę Św. Michała Archanioła z Góry Gargano. Na zakończenie ks. Jubilat opowiedział o staraniach jakie poczynił, aby wybudować nasz kościół i problemach z którymi się borykał oraz dlaczego podjął się tego zadania. W podziękowaniu za poniesiony trud uczestnicy Mszy Św. nagrodzili drogiego Jubilata długimi i gromkimi brawami.

 

Zdjęcia
 

Filmy
 

Liturgia dnia

Piosenka tygodnia

Telewizja Trwam

Akt poświęcenia się Najświętszemu Sercu Pana Jezusa

Panie Jezu Chryste, Zbawicielu mój najdroższy, oddaję Twemu Sercu samego siebie: moje serce, rozum, wolę i wszystko, co posiadam. Niech Ono będzie dla mnie źródłem wszelkiej pociechy. Z Twojego przebitego Serca pragnę czerpać siłę do wypełnienia moich obowiązków. Niech Twoje Boskie Serce, pełne miłości umacnia moją wiarę, rozpala miłość i pogłębia nadzieję. Niech stanie się dla mnie ratunkiem w każdej chwili mojego życia. Wszystkie moje radości, cierpienia i wysiłki całego życia ofiaruję na większą chwałę Twojego Najświętszego Serca i zbawienia mojej duszy. Boskie Serce Jezusa, bądź moją miłością! Amen.

Parafia p.w. Św. Michała Archanioła w Łańcucie

Górne 1

37-100 Łańcut

Kontakt

Kancelaria tel. kom. 695 859 995

Ks. Proboszcz tel. kom. 725 999 535

e-mail: parafia@lancutmichal.pl