Strona główna > Aktualności > Główne > Misje parafialne w Parafii

Misje parafialne w Parafii

Misje parafialne w Parafii
2022-05-22

W dniach od 28.05.2022-3.06.2022r. odbyły się w naszej parafii misje święte, które prowadzili: ks. dr hab. Waldemar Janiga i ks. Jacek Michno. Bogaty program misji zatytułowanych „POSŁANI W POKOJU CHRYSTUSA” przybliżał nam każdego dnia różne treści:
- Z Maryją przez życie
- Z odwagą wyznaję swoją wiarę
- Ojcze przebacz nam, Ojcze zapomnij nam
- Okazuj serce bez okazji, a Ciebie też zaskoczy czyjeś dobro
- Chleb niebiański dał nam Pan na życie wieczne

- Bądź wierny aż do śmierci, a dam ci wieniec życia
- Krzyż moją mocą i mądrością Bożą

 

Podczas tych nauk, każdy z nas usłuszał wiele cennych wskazówek, ale także wiele przykładów z życia innych, niejednokrotnie bardzo skomplikowanychi i bolesnych doświadczeń życiowych. Wszystko to miało w nas pobudzić jeszcze większą chęć bycia dobrym człowiekiem, żyjącym nauką Chrystusa, aby osiągnąć zbawienie. W trakcie misji otrzymaliśmy także obrazy Niepokalanego Serca Maryi i Najświętszego Serca Pana Jezusa, a także krzyże misyjne które mamy zawiesić w swoich domach i czcić serce Maryii i Jezusa poprzez modlitwę.

Ostatniego dnia Misji Świętych uczestniczyliśmy w Drodze Krzyżowej do nowego krzyża misyjnego, gdzie z uniesionymi do góry swoimi krzyżami modliliśmy się do Boga, pokazując tym samym, że nie wstydzimy się naszej wiary.

Dziękujemy bardzo księżom misjonarzom za prowadzenie misji.

 

Liturgia dnia

Telewizja Trwam

Akt poświęcenia się Najświętszemu Sercu Pana Jezusa

Panie Jezu Chryste, Zbawicielu mój najdroższy, oddaję Twemu Sercu samego siebie: moje serce, rozum, wolę i wszystko, co posiadam. Niech Ono będzie dla mnie źródłem wszelkiej pociechy. Z Twojego przebitego Serca pragnę czerpać siłę do wypełnienia moich obowiązków. Niech Twoje Boskie Serce, pełne miłości umacnia moją wiarę, rozpala miłość i pogłębia nadzieję. Niech stanie się dla mnie ratunkiem w każdej chwili mojego życia. Wszystkie moje radości, cierpienia i wysiłki całego życia ofiaruję na większą chwałę Twojego Najświętszego Serca i zbawienia mojej duszy. Boskie Serce Jezusa, bądź moją miłością! Amen.

Normy i wskazania liturgiczne dotyczące muzyki, dekoracji i fotografowania

Parafia p.w. Św. Michała Archanioła w Łańcucie

Górne 1

37-100 Łańcut

Kontakt

Kancelaria tel. kom. 695 859 995

Ks. Proboszcz tel. kom. 725 999 535

e-mail: parafia@lancutmichal.pl