Fundacja Fenicja
W poniedziałek 13 kwietnia przybyli do naszej parafii ks. Andrzej Sochala oraz pan Kazimierz Gajowy, którzy reprezentują Fundację Fenicja im. św. Szarbela. Podczas homilii ksiądz Andrzej przybliżył nam życie św. Szarbela, natomiast po zakończeniu Mszy św. pan Kazimierz opowiadał o Libanie i żyjących tam wspólnie ludziach różnych religii.
Usłyszeliśmy też modlitwę chrześcjan w języku arabskim i piosenkę, którą śpiewają tam dzieci w języku francuskim. Pan Kazimierz przekazał nam także prośbę, abyśmy pamiętali o ludziach z tego Azjatyckiego kraju, którego powierzchnia jest zbliżona do rozmiarów województwa opolskiego, a obecnie dotkniętego działaniami wojennymi. Na koniec tego spotkania, była możliwość adorowania relikwii św. Szarbela.

