Rocznica I Komunii św.
W niedzielę 17 maja o godz. 12 została odprawiona uroczysta Msza św. dla dzieci, które przeżywają swoją pierwszą rocznicę Komunii św. Podczas tej Mszy homilię wygłosił ks. Marek Kapłon, który przybył do naszej parafii z Republiki Centralnej Afryki.
Ksiądz Marek opowiadał nam o niełatwym życiu dzieci w Afryce, ale też zwrócił uwagę, aby dzieci wzrastały i pogłębiały swoją wiarę w Boga. Nasza parafia otrzymała od księdza Marka figurkę Św. Michała Archanioła przywiezioną z Afryki, wykonaną z drzewa hebanowego oraz ornat w którym koncelebrował Mszę św. z Papieżem Leonem XIV podczas jego pielgrzymki do Afryki. Natomiast dzieci rocznicowe obdarowały księdza Misjonarza woreczkami z fasolą, którą otrzymały od ks. Proboszcza rok wcześniej, aby ją posadzić i wyhodować. Ks. Marek Kapłon zobowiązał się że zawiezie tę fasolę do Afryki i spróbują ją wyhodować razem z dziećmi w tym afrykańskim kraju.

