Strona główna > Aktualności > Główne

2022-04-10

W niedzielę palmową na wszystkich Mszach Świętych był obrzęd poświęcenia palm wielkanocnych, które tak licznie zostały przyniesione przez naszych parafian. Dziękujemy również tym wszystkim, którzy zechcieli nabyć palmy w naszym kościele, a złożone przy tej okazji ofiary zostaną przekazane na pomoc dla księdza Marka Kapłona posługującego w Kamerunie.

2022-04-08

W piątek o godz. 18.30 uczestniczyliśmy w Drodze Krzyżowej podczas której modliliśmy się na ulicach naszego osiedla. Przeszliśmy ulicami Górne, Kusocińskiego, Traugutta, Wróblewskiego i powróciliśmy do kościoła ul. Boh. Westerplatte.

2022-04-03

Za niespełna tydzień obchodzić będziemy Wielkanoc. W ten wyjątkowy czas dla katolików, nikt z uczestników wielkopostnej liturgii nie może stać obojętnie. Pieśni pasyjne przypominają, pouczają i zapraszają do współprzeżywania...

2022-03-06

W dniach od 06-08.03.2022 odbyły się w naszej parafii rekolekcje wielkopostne, które prowadzili: ks. dr hab. Waldemar Janiga i ks. Jacek Michno.

2022-02-06

W pierwszą niedzielę lutego przybyli do nas o. Tomasz Podrazik i o. Bogusław Żero, ze zgromadzenia Misjonarzy Afryki, którzy ze względu na kolor sutann nazywani są Ojcami Białymi. Podczas Mszy świętych opowiadali o swoim powołaniu i pracy misyjnej.

2022-02-02

2 lutego, w święto Ofiarowania Pańskiego dzieci z Przedszkola Niepublicznego Sióstr Służebniczek w Łańcucie przedstawiły w kościele parafialnym montaż słowno - muzyczny przedstawiający historię Bożego Narodzenia.

2022-01-23

W dniach od 29 czerwca do 9 lipca organizowana jest przez naszą parafię pielgrzymka do Włoch do naszego patrona św. Michała Archanioła.

Szczegóły w zakładce Ogłoszenia/Pielgrzymki

2022-01-09

W niedzielę 9 stycznia 2022 r. o godź. 11.30 odbył się w naszym Kościele koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu Chóru ,,Gaudete” działającego przy Parafii św. Michała Archanioła w Łańcucie. Koncert prowadzony był pod dyrekcją Państwa Karoliny i Dariusza Kossaków.

1 ...3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ...40

Liturgia dnia

Piosenka tygodnia

Telewizja Trwam

Akt poświęcenia się Najświętszemu Sercu Pana Jezusa

Panie Jezu Chryste, Zbawicielu mój najdroższy, oddaję Twemu Sercu samego siebie: moje serce, rozum, wolę i wszystko, co posiadam. Niech Ono będzie dla mnie źródłem wszelkiej pociechy. Z Twojego przebitego Serca pragnę czerpać siłę do wypełnienia moich obowiązków. Niech Twoje Boskie Serce, pełne miłości umacnia moją wiarę, rozpala miłość i pogłębia nadzieję. Niech stanie się dla mnie ratunkiem w każdej chwili mojego życia. Wszystkie moje radości, cierpienia i wysiłki całego życia ofiaruję na większą chwałę Twojego Najświętszego Serca i zbawienia mojej duszy. Boskie Serce Jezusa, bądź moją miłością! Amen.

Normy i wskazania liturgiczne dotyczące muzyki, dekoracji i fotografowania

Parafia p.w. Św. Michała Archanioła w Łańcucie

Górne 1

37-100 Łańcut

Kontakt

Kancelaria tel. kom. 695 859 995

Ks. Proboszcz tel. kom. 725 999 535

e-mail: parafia@lancutmichal.pl