Strona główna > Aktualności > Główne

2022-01-06

W dniu Objawienia Pańskiego przeszliśmy już po raz piąty w Orszaku Trzech Króli. Tegoroczna uroczystość rozpoczęła się od spotkania na rynku przybyłych z łańcuckich parafii wiernych. Z naszej parafii wyruszył orszak czerwony z królem Melchiorem.   

2021-12-24

Dziękujemy za przygotowanie wystroju na Boże Narodzenie. W tym roku szopka przypomina nam, że Pan Jezus narodził się dla wszystkich ludzi. Wokół szałasu znajduje się sorgo białe i czarne, które wyhodował ks. Piotr, a stanowi ono jedno z podstawowych zbóż rosnących w Afryce.

2021-12-11

Zapraszamy dzieci, które uczestniczą w roratach po odbiór pięknych szopek.

2021-11-21

W niedzielę 21 listopada przybył do naszej parafii ks. Piotr Buk, który jest zaangażowany w prowadzenie Fundacji Pomocy Młodzieży im. św. Jana Pawła II "WZRASTANIE" którą przed trzydziestu laty założył zmarły w ubiegłym roku śp. ks. Franiszek Rząsa.

2021-10-03

Tegoroczny odpust związany z naszym patronem obchodziliśmy 29 września i 3 października. Pierwszego dnia została odprawiona o godzinie 18 Msza Św. po zakończeniu której przeszliśmy ulicami w procesji anielskiej niosąc figurę Św. Michała Archanioła. 

2021-10-03

W dniach 2-3 października mieliśmy okazję oglądać piękne ikony na "Wystawie obrazów grupy malarskiej Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Łańcucie."

2021-09-22

W środę 22 września przybył do nas ks. bp. Krzysztof Chudzio, który przeprowadził wizytację kanoniczną. "Wizytacja  biskupa w parafii jest czynnością apostolską, pasterską. Biskup jako następca apostołów, i jak niegdyś oni sami, odwiedza parafię, by spotkać się z wiernymi wspólnie przeżywać radość chrześcijańskiej wiary.

KSM

2021-09-18

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży zaprasza na spotkania. Więcej informacji o stowarzyszeniu znajduje się w zakładce Wspólnoty/KSM

1 ...4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ...40

Liturgia dnia

Piosenka tygodnia

Telewizja Trwam

Akt poświęcenia się Najświętszemu Sercu Pana Jezusa

Panie Jezu Chryste, Zbawicielu mój najdroższy, oddaję Twemu Sercu samego siebie: moje serce, rozum, wolę i wszystko, co posiadam. Niech Ono będzie dla mnie źródłem wszelkiej pociechy. Z Twojego przebitego Serca pragnę czerpać siłę do wypełnienia moich obowiązków. Niech Twoje Boskie Serce, pełne miłości umacnia moją wiarę, rozpala miłość i pogłębia nadzieję. Niech stanie się dla mnie ratunkiem w każdej chwili mojego życia. Wszystkie moje radości, cierpienia i wysiłki całego życia ofiaruję na większą chwałę Twojego Najświętszego Serca i zbawienia mojej duszy. Boskie Serce Jezusa, bądź moją miłością! Amen.

Normy i wskazania liturgiczne dotyczące muzyki, dekoracji i fotografowania

Parafia p.w. Św. Michała Archanioła w Łańcucie

Górne 1

37-100 Łańcut

Kontakt

Kancelaria tel. kom. 695 859 995

Ks. Proboszcz tel. kom. 725 999 535

e-mail: parafia@lancutmichal.pl