Strona główna > Aktualności > Główne > Wizytacja kanoniczna

Wizytacja kanoniczna

Wizytacja kanoniczna
2021-09-22

W środę 22 września przybył do nas ks. bp. Krzysztof Chudzio, który przeprowadził wizytację kanoniczną. "Wizytacja  biskupa w parafii jest czynnością apostolską, pasterską. Biskup jako następca apostołów, i jak niegdyś oni sami, odwiedza parafię, by spotkać się z wiernymi wspólnie przeżywać radość chrześcijańskiej wiary. Przyjeżdża, by słuchać o radościach, wejść w nasze troski, by prosić Boga o błogosławieństwo dla naszego życia. Ksiądz biskup na wizytację przybywa zawsze jako gospodarz diecezji, by zapoznać się z sytuacją duszpasterską i gospodarczą parafii. Trzeba podkreślić, że wizytacja jest to nie tyle czas sprawdzania i kontroli, ale czas spotkań z wiernymi, czas umacniania ich wierności Chrystusowi, Ewangelii i Kościołowi. Wizytacja kanoniczna wskazuje też bardzo czytelnie, że biskup jest fundamentem oraz znakiem jedności Kościoła diecezjalnego, a jedność jest sprawą zasadniczą, o którą już Jezus prosił Ojca. (…) Podczas wizytacji, ksiądz biskup poznaje charakterystykę parafii, życie religijne parafii, interesuje go przebieg katechizacji, oraz zapoznaje się z innymi formami duszpasterstwa występującymi w parafii.” (Pastores gregis, nr 46).

Wizytacja odbyła się według następującego planu.
W godzinach przedpołudniowych ks. Biskup odwiedził dzieci w Przedszkolu Sióstr i spotkał się ze wspólnotą Sióstr. Następnie ks. Biskup odwiedził z ks. Proboszczem chorego z naszej parafii. O godzinie 15 ks. Biskup i ks. Proboszcz nawiedzili cmentarz, gdzie została odmówiona Koronka do Bożego Miłosierdzia po czym nastąpiło spotkanie z Liturgiczną Służbą Ołtarza. O godzinie 17 została odprawiona Msza św. sprawowana przez ks. biskupa Krzysztofa Chudzio i koncelebrowana przez wielu księży razem z ks. Dziekanem. Podczas tej Eucharystii ks. Proboszcz przedstawił ks. Biskupowi naszą parafię. Eucharystię wzbogacił swoim śpiewem nasz chór parafialny "Gaudete".  Po zakończeniu Mszy Św. odbyło się spotkanie z reprezentatami wspólnot parafialnych. O godzinie 20.30 odbyło się półgodzinne spotkanie z rodzicami dzieci, które uczęszczają do Szkoły Podstawowej a zwłaszcza tych, które przygotowują się I Komunii św. i bierzmowania, a następnie został odśpiewany Apel Jasnogórski.
 

Zdjęcia
 

Filmy

 

Liturgia dnia

Piosenka tygodnia

Telewizja Trwam

Akt poświęcenia się Najświętszemu Sercu Pana Jezusa

Panie Jezu Chryste, Zbawicielu mój najdroższy, oddaję Twemu Sercu samego siebie: moje serce, rozum, wolę i wszystko, co posiadam. Niech Ono będzie dla mnie źródłem wszelkiej pociechy. Z Twojego przebitego Serca pragnę czerpać siłę do wypełnienia moich obowiązków. Niech Twoje Boskie Serce, pełne miłości umacnia moją wiarę, rozpala miłość i pogłębia nadzieję. Niech stanie się dla mnie ratunkiem w każdej chwili mojego życia. Wszystkie moje radości, cierpienia i wysiłki całego życia ofiaruję na większą chwałę Twojego Najświętszego Serca i zbawienia mojej duszy. Boskie Serce Jezusa, bądź moją miłością! Amen.

Parafia p.w. Św. Michała Archanioła w Łańcucie

Górne 1

37-100 Łańcut

Kontakt

Kancelaria tel. kom. 695 859 995

Ks. Proboszcz tel. kom. 725 999 535

e-mail: parafia@lancutmichal.pl