Strona główna > Siostry > Nasze Zgromadzenie

Nasze Zgromadzenie

Siostry Służebniczki NMP NP.


Zgromadzenie Sióstr Służebniczek NMP NP jest jedną z czterech gałęzi wielkiej Rodziny Służebniczek, która swoje początki wzięła na ziemi wielkopolskiej 3 maja 1850 r. Opatrzność Boża wybrała na jej fundatora świeckiego chrześcijanina, Edmunda Bojanowskiego, którego świętość życia i charyzmat służby bliźnim potwierdził aktem beatyfikacji Ojciec Święty Jan Paweł II 13.06.1999 r. w Warszawie.

W Łańcucie jesteśmy już od 1861 roku. Czas pięknej, pełnej poświęcenia i radości posługi uważamy za dar Bożej Opatrzności. Natomiast życzliwość łańcucian i współpraca z duchowieństwem  wpisały się bogato w historię Zgromadzenia  i pozwoliły za przykładem Założyciela gromadzić wiele pokoleń wokół dobra.

Realizujemy charyzmat Założyciela, wychowując dzieci w wieku przedszkolnym. Staramy się stworzyć jak najlepsze warunki edukacyjne swoim wychowankom i pomóc rodzicom w kształtowaniu serc i charakterów. Potrzeba opieki nad dziećmi była pierwszą przyczyną powstania tego Zgromadzenia. Bł. Edmund napisał: „Dzieci jako najdroższy skarb niechaj starannie i z miłością pielęgnują”. Chcąc pozostać wiernymi wskazaniom Założyciela, chcemy chronić dzieci od zagubienia i prowadzić do odkrywania prawdziwych wartości, rozwijania ich darów i talentów. Praca ta przynosi nam wiele satysfakcji i radości. Najpiękniejszym prezentem, jaki codziennie otrzymujemy w naszej posłudze, jest błogosławieństwo Boga i uśmiech naszych kochanych przedszkolaków.

Składamy wdzięczne „Bóg zapłać” Kapłanom, Władzom Miasta i Starostwa, Współpracownikom, Rodzinom naszych przedszkolaków oraz Sąsiadom i Wszystkim, którzy codziennie obdarowują nas dobrym słowem i życzliwością. W naszej modlitwie polecamy wszystkich Dobremu Bogu i zapewniamy, że dla nas Łańcut jest perełką, gdyż w 1861 roku odwiedził nasze miasto Błogosławiony Edmund Bojanowski, który zatrzymał się tu aż trzy dni. Mieszkając na plebanii u Ojców Jezuitów, rozmawiał z mieszkańcami i hrabią. Skorzystał również z sakramentu pokuty i w łańcuckiej farze w pełni uczestniczył codziennie we Mszy św., o czym pisze w swoim dzienniku. Ponad 300 razy wymienia w swoich zapiskach Łańcut.  Ten fakt jest dla nas miłym zobowiązaniem. Pragniemy pokornie kontynuować dzieło rozpoczęte przez naszego Założyciela i prosimy o modlitwę i dalszą życzliwość.
 

Siostry Służebniczki

Parafia p.w. Św. Michała Archanioła w Łańcucie

Górne 1

37-100 Łańcut

Kontakt

Kancelaria tel. kom. 695 859 995

Ks. Proboszcz tel. kom. 725 999 535

e-mail: parafia@lancutmichal.pl